Siostry Dominikanki

Jasełka w naszej Parafii i w Ośrodku Wsparcia „Dom Dzieci Benjamin”

Przedstawienie Bożonarodzeniowe pt. „Aniołowie z nieba wiodą, gdzie potrzeba”, przygotowane przez dzieci z klasy IV a pod kierownictwem s. Anny Piętak i p. Katarzyny Plewko, zostało wystawione w styczniu 2013r. także w Kościele św. Stanisława b i m dla całej społeczności parafialnej oraz w Domu Wsparcia „Benjamin”. Był to czas szczególny dla każdego z nas: pogłębiliśmy więź z naszą Parafią, ale i zobaczyliśmy, że obok nas są osoby chore i cierpiące i zrozumieliśmy…, że to my, w naszej codzienności musimy stawać się takimi „aniołami” dla każdego człowieka – dzieląc się z innymi tym co mamy, a szczególnie naszą wiarą.

Dzieci wyraziły radość z Narodzenia Dzieciątka Jezus poprzez śpiew kolęd i pastorałek, a Anioły wraz z Józefem i Maryją uczyniły to nawet poprzez taniec rock’nrola – no bo przecież całe niebo i ziemia cieszy się z tych Narodzin…

Nowonarodzony Jezus to największy skarb. Kto pojmie tajemnicę narodzenia Boga, kto pokłoni się przed Jego Majestatem, ten posiądzie prawdziwy skarb – poprzez te i inne słowa Anioły przypominały wszystkim, że Jezus, który się rodzi w ubóstwie i pokorze jest największym skarbem dla człowieka. Natomiast Jedynym bogactwem, które ceni sobie Jezus jest dobre serce i miłosierdzie człowieka.

Otwórzmy szeroko nasze serca, abyśmy umieli Go rozpoznać w naszej codzienności!

Tego wszystkim życzymy…

Zapraszamy także do obejrzenia kilku pamiątkowych zdjęć…..

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”jasełka 2013″]