Siostry Dominikanki

Akademia Papieska w naszym Kościele Parafialnym

Z okazji przeżywanego w Polsce już XV Dnia Papieskiego, w naszym Kościele Parafialnym odbył się w montaż słowno – muzyczny pt.: „JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY”. Został on przygotowany przez Scholę Parafialną pod kierownictwem s. M. Anny Piętak.

Dzień Papieski to wielka okazja dla każdego z nas żeby przypomnieć sobie to wszystko, o czym Jan Paweł II mówił, gdy był wśród nas. Poprzez moment zadumy, recytacji i śpiewu pieśni papieskich dzieci chciały upamiętnić postać Jana Pawła II jako Patrona Rodziny, taki bowiem był Papież, który przybył do Rzymu z dalekiego kraju: był cały dla rodziny i cały dla życia. Ale chcieliśmy przede wszystkim podziękować Bogu za tak wspaniałego świadka wiary i Jego wstawiennictwu zawierzyć nasze rodziny. Zauważyliśmy jak z wielkim szacunkiem i w klimacie ciszy wszyscy w kościele wsłuchiwali się w słowa Papieża Polaka. Mamy nadzieję, że słowa św. Jana Pawła II – tak bogate w treść – na długo pozostaną w naszych sercach.

Na zakończenie akademii Wicedyrektor Szkoły – p. Katarzyna Mazur i ks. Proboszcz Eugeniusz Zarebiński wręczyli nagrody i dyplomy za konkurs plastyczny na zaprojektowanie znaczka papieskiego pt. „Jan Paweł II – Papież, Polak, Pielgrzym”, zorganizowany przez katechetów naszej szkoły. Wszystkie nagrody dla uczestników konkursu ufundował ks. Proboszcz.

Z Apelem Papieskim wystąpiliśmy również dla społeczności szkolnej oraz dla personelu i dzieci z Domu Wsparcia Benjamin. Nasza schola z tej okazji udzieliła się charytatywnie i przekazała z własnej inicjatywy słodkie prezenty dla wszystkich dzieciaków z tegoż ośrodka.

Te spotkania bardzo nas ubogaciły i na pewno na długo pozostaną jak żywe w naszych sercach…