Kolonie Parafialne Gdańsk 2011 18 - 29.07.2011 r.

KOLONIE PARAFIALNE

GDAŃSK 2011

 

Dzięki hojności i dobroci serca naszego drogiego Księdza Proboszcza

Eugeniusza Zarębińskiego - Schola, ministranci oraz inne dzieci z naszej Parafii mogły wyjechać jak co roku na kolonie już po raz kolejny do Gdańska.

W dniach 18-29 lipca 2011r. każdy z nas mógł zobaczyć wiele pięknych miejsc nadmorskich: Gdynia .. i oczywiście rejs statkiem; molo w Sopocie; Szymbark (Kaszuby), katedrę w Oliwie i słynne organy. Najwięcej jednak czasu spędziliśmy w Gdańsku, gdy było trochę słońca, odpoczywaliśmy nad morzem, a w dniach pochmurnych było mnóstwo różnych zajęć w ośrodku wypoczynkowym – gry i zabawy sportowe, zajęcia wychowawcze i profilaktyczne, które organizowali opiekunowie kolonii. Uwieńczeniem każdego dnia była wspólnie przeżywana Msza święta i Apel Jasnogórski, które animowała Schola wraz z Siostrami Dominikankami. Tematem naszych spotkań była osoba błogosławionego Jana Pawła II – dzieci na zakończenie kolonii przygotowały montaż słowno – muzyczny upamiętniający Jego życie. Nie zabrakło nawet konkursu wiedzy o Ojcu Świętym, były też atrakcyjne nagrody i pamiątki, które otrzymał każdy uczestnik kolonii.

Wszyscy wypoczęci szczęśliwie wróciliśmy do Lublina… odkrywając, że w każdym wypoczynku trzeba umiejętnie wykorzystać czas i na zabawę i na rozrywkę, a przede wszystkim na modlitwę, czyli na przebywanie sam na sam z Bogiem, naszym Panem.

 

s. Maria Anna op

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć……
Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości