VI Niedziela Zwykła – 12 II 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 12 lutego 2017 10:03
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2.W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

3.Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

4.Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył,
i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

5.Serdecznie dziękujemy ks. dr Pawłowi Bartoszewskiemu i zespołowi muzycznemu z naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego za zorganizowanie w naszej parafii niedzieli powołaniowej. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i piękną oprawę muzyczną Eucharystii.

6.Dziś po Mszach świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz  Wschodni”. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.Bardzo dziękujemy właścicielom „Pałacu Akropol” za pomoc w organizacji Dębówkowego Oratorium Dziecięco – Młodzieżowego.

8.Dziś i za tydzień, o godz. 19.00 -  zapraszamy na spotkania  kandydatów do  bierzmowania.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej…
Zmieniony: Niedziela, 12 lutego 2017 10:08
 


Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości