I NIEDZIELA ADWENTU – 27 XI 2011 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
Sobota, 26 listopada 2016 22:11
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem: „ Idźcie i głoście”. Jako wspólnota Kościoła chcemy podjąć zadania płynące z sakramentu chrztu świętego.
  2. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.
  3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę Roratnią. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 rano, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą za tydzień.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy piątek po Mszy wieczornej kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spowiedź od godz. 17.00.
  5. W pierwszą sobotę grudnia, po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Apelu Jasnogórskiego o godz.21.
  6. W najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele, a po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Będziemy też gościli kleryka, który będzie zbierał tacę na potrzeby Seminarium Duchownego.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej i kalendarzy na 2017 rok w cenie 2 złotych.
  8. Pod koniec tygodnia rozpoczniemy roznoszenie opłatków wigilijnych i parafialnej gazetki „ARKA „. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Prosimy mieszkańców z poszczególnych ulic o zgłaszanie do pomocy przy roznoszeniu pobłogosławionych opłatków wraz z gazetką parafialną „ARKA”. Już teraz dziękujemy za ten wolontariat na rzecz naszej parafii.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Mariusza Matyję z ulicy Śpiewnej osiedla przy Natalinie. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu.
 


Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości