Bez kategorii

IV Niedziela Adwentu – 24 XII 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za kazanie wprowadzające nas w klimat wigilii Bożego Narodzenia.

 2. Dziś kończymy najkrótszy Adwent, kiedy czwarta jego niedziela łączy się z Wigilią uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 3. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach i w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 4. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności.

 5. Po każdej Mszy św. możemy otrzymać opłatek i gazetkę parafialną ARKA: przy stopniach ołtarza i przy zakrystii. Składane ofiary będą na ogrzewanie kościoła.

 6. Dziękujemy wszystkim osobom; księżom , siostrze Danieli, panu Jakubowi i całej ekipie starszej i młodszej za włączenie się w przygotowanie świątecznej dekoracji naszego kościoła. Dziękujemy także rodzinom Rzepeckich i Kukuryków za przekazanie choinek do prezbiterium.

 7. Dziś zapraszamy na dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. Na ich zakończenie połamiemy się opłatkiem w kościele. Taca z tej Mszy św. przeznaczona jest na „Fundusz Obrony Życia”.

 8. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jest niedzielny, ale bez Mszy o godz. 16.30. W pierwszy dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego kazanie wygłosi ks. prof. Mirosław Wróbel. W drugi dzień Świąt czytany będzie list Rektora KUL.

 9. W środę 27 grudnia obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławienia wina podczas Mszy Św. o godz. 18.00

 10. 30 grudnia to dzień imienin naszego księdza Proboszcza, pamiętajmy o Nim w modlitwie. Msza św. w intencji Solenizanta w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólne modlitwy.

 11. Najbliższa niedziela, 31 grudnia, to niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy o godz. 16.30 podziękujemy za kończący się 2023 rok. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

 12. Dziękujemy za liczną obecność na Roratach, a Panu Organiście za ubogacanie liturgii pięknym śpiewem. Paniom dziękujemy za trud przygotowania śniadań dla dzieci. Dziękujemy również katechetom za obecność z dziećmi.

 13. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili adoracji Bożego żłóbka. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia. Niech na spotkaniach świątecznych nie zabraknie śpiewu kolęd.

 14. Pragniemy poinformować, że kolędę rozpoczniemy w czwartek, 28 grudnia od godz. 16.00, 4 ks. odwiedzi rodziny na ul. Jaworskiego, Kleinera, Serwaczyńskiego i Lawendowej; w piątek, 29 grudnia, od godz. 16.00, 4 ks. ul. Araszkiewicza; a w sobotę, 30 grudnia, od godz. 9.00, 6 ks. – we wsi Dębówka i na alei Warszawskiej. Kolędować będziemy według programu zamieszczonego w tegorocznej ARCE i na stronie internetowej parafii. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej przeznaczone zostaną na spłatę należności za trwające prace remontowe w naszej parafii.

 15. Na stoliku obok zakrystii możemy otrzymać świąteczny numer prasy katolickiej.

 16. Dzisiejszym solenizantom Ewom i Adamom składamy najserdeczniejsze życzenia.