„Na planecie Małego Księcia”

„Na planecie Małego Księcia”

To tytuł tegorocznego oratorium zimowego, zorganizowanego przez Siostry Dominikanki Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Dzięki pomocy wolontariusz, ks. Proboszcza Eugeniusza Zarębińskiego oraz wielu dobroczyńców również w tym roku dzieci z parafii św. Stanisława b i m w Lublinie mogły wspólnie bawić się i poznawać przygody Małego Księcia.

W dniach od 6 do 11 lutego 2012 r. do dzieci na ulicę Lawendową przybywał Mały Książę wraz ze swoimi przyjaciółmi i opowiadał swoją historię. Wspaniała dekoracja oraz gra aktorska wolontariuszy pozwoliła przenieść się na planetę głównego bohatera.

Każdego dnia uczestnicy oratorium poznawali nową historię zakończoną morałem. Uczyliśmy się jak „oswoić” przyjaciela i jak przebaczać. Podczas sześciodniowego Oratorium u Sióstr nie brakowało zajęć rozwijających ciało i ducha. Wspólne poznawanie historii, liczne konkurencje, prace w grupach, konkursy, wspólne gry i zabawy, film, śpiew i przedstawienia oraz chwile modlitwy wypełniały każdy dzień. Nikt nie miał czasu na nudy. Dzieci miały także szansę zaprezentować swoje talenty. Ostatni dzień upłynął pod znakiem uroczystego zakończenia Oratorium i świętowania wraz z rodzicami i dziadkami wszystkich dzieci. Podczas wspólnej zabawy karnawałowej nastąpiła prezentacja plakatów, programu telewizyjnego oraz zademonstrowanie talentów dzieci.
Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości