WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 28 V 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 29 maja 2017 11:26
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która w Kościele obchodzona już od V wieku.

2.Dopełnieniem kończącego się okresu wielkanocnego będzie dzisiejsze nabożeństwo: „Droga Światła” po Mszy wieczornej do 14 stacji ulicami: Świerkową, Sławinkowską, Gajową i Zbożową z figurą Chrystusa zmartwychwstałego. Zachęcamy do licznego udziału.

3.Dziękujemy ks. Władysławowi za wygłoszone do nas Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć parafię w Jampolu.

4.Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

5.W środę, 31 maja, będziemy przeżywali święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 

6.W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz.17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. 

7.W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z rodzicami.

8.W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 17.20. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej.

9.Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. W pierwszą sobotę zapraszamy na duchowe czuwanie z Maryją w naszym parafialnym wieczerniku na dar Ducha Pocieszyciela. Adoracja potrwa przez całą noc.

10.    Ojcowie Biali zapraszają na odpust w najbliższą sobotę o godz. 18.00, ku czci Męczenników z Ugandy. Po Mszy uczcimy relikwie i będzie pogodny wieczór.

11.W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię św. wielkanocną. 

12.Będzie to niedziela adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00, miesięczne spotkanie członków Żywego Różańca w kościele.

13.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Tęczy i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży.ZAPOWIEDZI

1.Filip  Bojarski, kawaler z parafii św. Mikołaja w Lublinie i Gabriela Topolan, panna z parafii tutejszej.

2.Krzysztof  Mirosław Woźny, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna  Boryga, panna z parafii tutejszej.

3.Bartosz  Cegłowski i Ewelina Cegłowska z d. Białocha, oboje cywilnie związani, z naszej parafii.

4.Henryk  Dorsz, kawaler z parafii tutejszej i Justyna  Mrozik, panna z parafii tutejszej.Zmieniony: Poniedziałek, 29 maja 2017 11:39
 


Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości