Niedziela Palmowa – 9 IV 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 09:31
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy  godnie i po chrześcijańsku.  Niech  ostatnie trzy dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dla nas dniami szczególnego wejścia w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii .

2.W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze odprawia się Mszę Świętą Krzyżma, a duchowieństwo diecezjalne odnowi przyrzeczenia kapłańskie./

3.W Wielki Czwartek, w naszym kościele celebrowana będzie tylko jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Zakończy ją adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00.

4.W Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Pana Jezusa.Jest  jedynym dniem w roku, kiedy nie odprawia się Mszy świętej. Już od godz. 8.00 – zapraszamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Dzieci zapraszamy na czuwanie o godz. 11.00 z udziałem Sióstr Katechetek.  W Godzinie Miłosierdzia Bożego, o 15.00 odmówmy Koronkę. O godz. 17.20 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację liturgii Męki Pańskiej połączoną z adoracją krzyża świętego, w czasie której składane są tradycyjnie ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Izraelu. Nabożeństwo zakończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Potem rozpocznie się adoracja, która potrwa do godz. 23.00.

5.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam żarliwa modlitwa, skupienie i głęboka zaduma nad tajemnicą  Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

6.W Wielką Sobotę – trwamy na modlitwie przy Chrystusie złożonym w grobie, adorując Najświętszy Sakrament. Tego dnia, jak każe piękna wielowiekowa tradycja, przygotujemy i przyniesiemy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny.

7.Od godziny 8.00 do godz. 15.00 potrwa ten obrzęd.Do godziny 13.00 święcimy co pół godziny a następnie co godzinę.

8.Nabożeństwo wieczorne w Wielką Sobotę rozpoczniemy przed kościołem o godz. 19.00. Prosimy wziąć ze sobą świece  zabezpieczone przed kapaniem wosku i naczynia na wodę święconą, którą zabierzemy do domu.

9.W niedzielę,16 IV – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.Msza Rezurekcyjna połączona z procesją ulicą Zbożową – o godz. 6.00 rano. Kolejne Msze święte o godzinie 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Kazanie wygłosi Dziekan Wydziału Teologii KUL – ks. profesor Sławomir Nowosad.

10.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych-niedzielny.Taca przeznaczona jest na potrzeby KUL. W tym tygodniu kancelaria czynna do środy.

11.Spotkanie przedświąteczne ministrantów i lektorów w środę po Mszy wieczornej. 

12.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer WPIS-u.

13.Wychodząc z kościoła można nabyć chleb dobroci Caritas na stół świąteczny w cenie 5 zł., jako pomoc biednym dzieciom. 

14.Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc świąteczną  rodzinom będącym w potrzebie. 

15.Od poniedziałku rozpoczną się zapisy do Przedszkola Parafialnego na rok szkolny 2017/18. Wniosek o przyjęcie dziecka należy złożyć do kancelarii Przedszkola do 5 maja w godz. 7.30 – 15.30. Pozostałe informacje na stronie internetowej Przedszkola.

16.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Kuśmierzaka z ulicy Mgielnej, a w najbliższą środę o godz. 15.00 na Majdanku  odbędzie się pogrzeb śp. Ryszarda Macha z ul. Gajowej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu …ZAPOWIEDZI

1.Paweł Włoda, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Mącik, panna z parafii tutejszej.

2.Paweł Dziwina, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Sadowska, panna z parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

3.Sławomir Mikos, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Gozdur, panna z parafii Świętej Trójcy w Lipsku.

KOLOROWANKA DLA DZIECI NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ  :)
Zmieniony: Czwartek, 13 kwietnia 2017 15:58
 


Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości