I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 5 III 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 05 marca 2017 10:16
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy członków kółek różańcowych o pozostanie w kościele na spotkanie formacyjno – modlitewne.

2.Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w pierwszej części tego okresu, tj. do piątej niedzieli Wielkiego Postu, jesteśmy zachęcani do tego, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków. 

3.Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację Pisma Świętego. Można to robić w gronie rodzinnym, dzieląc się tym, co się w nas rodzi pod wpływem tej lektury. W ten sposób czas Wielkiego Postu stanie się nie tylko czasem przemiany naszego własnego życia, ale też zbliżania się do naszych bliskich, zacieśniania więzi rodzinnych.

4.W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz.16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz.17.30. W niedzielę o godz.17.30 - śpiewamy Gorzkie Żale. Zapraszamy.

5.Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. 

6.Już informujemy, że parafialne rekolekcje rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 2 IV i potrwają do środy – 5 IV. Poprowadzi je ojciec Grzegorz Kluz, przeor oo. Dominikanów w Lublinie. Prosimy o uwzględnienie w kalendarzu zajęć.

7.Jałmużna to jeden z uczynków polecanych w procesie nawrócenia. Jedna z puszek na końcu ławek przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną.

8.Dziękujemy właścicielom „Pałacu Akropol” za pomoc w organizacji Dębowskiego Oratorium Dziecięco – Młodzieżowego, które odbyło się w minioną sobotę.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10.W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz.11.00 – katecheza dla III klas, a o godz. 19.00 – kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. A po każdej Eucharystii będzie zbiórka do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny – Ad gentes”.

11.Na półce za ławkami wyłożone zostały informatory Zespołu Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie, /dawne Technikum Kolejowe/. Jest to technikum godne uwagi dla naszej młodzieży.

12.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Brzozowca z Dębówki. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu…

ZAPOWIEDZI

1. Kamil Olech, kawaler z parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce i Magdalena Paulina Marzec, panna z parafii tutejszej.
Zmieniony: Poniedziałek, 06 marca 2017 17:53
 


Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości