Informacje

O wspólnocie

Monika – wykładowca chemii, od półtora roku jest babcią na pełny etat. Także Andrzej od czasu urodzenia się kolejnego dziecka więcej czasu poświęca rodzinie. Joanna czuwa nad finansami i w pracy, i we wspólnocie. Kasia pracuje jako radca prawny. Hobby i praca Przemka to rolnictwo. Krysia jest emerytką, podobnie Basia, obie cieszą się licznymi rodzinami. Jarek na każdym kroku doświadcza Bożego uzdrowienia i prowadzenia. Jola była nauczycielką, a Ania rehabilitantką. Magda – liderka w agencji marketingu i we wspólnocie, ma troje dzieci. Dominika – pięcioro. Mariusz realizuje się w ogrodnictwie. Halina oprócz artystycznych pasji zawodowych znajduje czas na pomoc osobom niezaradnym w porządkowaniu ich życia, współpracuje przy tym z Robertem. Magda z mężem prowadzą firmę. Paulina pięknie gra na instrumentach klawiszowych, Czarek na gitarze, Małgosia na cajonie. Jej imienniczka i szwagierka pracuje w salonie jubilerskim. Ania
i Darek – małżeństwo naukowców – przychodzą na spotkania razem. Teresa jest pielęgniarką. Lucyna omadla intencje wielu z nas. Basia z łatwością dostrzega Boże działanie w codzienności.
Ania, Artur, Arek i Asia znaleźli swoje miejsce we wspólnocie po ostatnim Seminarium Odnowy Wiary. Iwona i Marzena też od czerwca uczestniczą w działaniach wspólnoty. Dorota przychodzi, kiedy tylko pozwala jej na to praca.

To tylko niektórzy z nas. Pewnie spotykamy się z tobą na ulicy czy w kościele. Pełen przekrój wiekowy, różne zawody, sytuacje życiowe, upodobania.

Co nas łączy?

Każdego z nas ktoś kiedyś zaprosił na spotkanie z żywym Bogiem i odtąd już nic nie było takie jak przedtem, bo od tamtej pory Pan Bóg zmienia nas każdego dnia. Dlatego przy Nim zostaliśmy.

Tworzymy grupę wspólnoty formacyjno-ewangelizacyjnej „Przyjaciele Oblubieńca” przy naszej parafii. Takie wspólnoty działają od 2010r. w wielu miejscach w Polsce i Europie. Nasza powstała po Seminarium Odnowy Wiary jesienią 2017. Jesteśmy grupą osób pragnących rozwijać się duchowo w Kościele Katolickim poprzez codzienne rozważanie Słowa Bożego i głoszenie Ewangelii. Towarzyszy nam pasterz – początkowo ks. Marek Cieśluk, teraz ks. Grzegorz Kruk.

Obecnie w każdy wtorek o 18.45 w kościele lub salce pod plebanią spotyka się ok. 30 osób różnych stanów i powołań, aby się poznawać, robić coś razem, wspólnie się modlić i uwielbiać Boga. Przez tydzień rozważamy treści z podręcznika formacji duchowej, oparte na tekstach z Pisma Świętego, mające pogłębić naszą wiarę. A jako że wiara rodzi się ze słuchania, na spotkaniach rozmawiamy o tym, co się dzieje w naszym życiu.
Nasza wspólnota realizuje też charyzmat ewangelizacji, tzn. mamy wspólne pragnienie rozkochiwania ludzi w Chrystusie. Chcemy odpowiadać na nakaz misyjny Jezusa i wezwanie Kościoła do Nowej Ewangelizacji.

Na czym to polega?

Ponieważ sami doświadczyliśmy Bożej Miłości, pragniemy na różne sposoby świadczyć o Niej wobec innych. Temu służy organizowanie kursu Nowe Życie. Staramy się też robić to podczas prowadzonych wspólnie z Legionem Maryi Nabożeństw Pierwszosobotnich, nabożeństw pasyjnych i Wieczorów Uwielbienia w pierwsze poniedziałki miesiąca, na które zapraszamy wszystkich parafian i gości. W czerwcu zakończyliśmy już drugie parafialne Seminarium Odnowy Wiary. Każdy z nas czuje się także osobiście zaproszony do dawania świadectwa własnym życiem.


Jezus mówi Przyjdźcie do mnie wszyscy…

Czy ty przyjmujesz Jego zaproszenie?

Masz pytania?
Przyjdź porozmawiać we wtorek po mszy o 18.
Poczytaj o wspólnocie na stronie https://przyjacieleoblubienca.pl
Autor Magdalena Niedziałek