Bez kategorii

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 8 VI 2025

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
  2. Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone Słowo Boże.
  3. Dziś przed naszym kościołem młodzież rozprowadza kawę, w cenie 70 zł.

W godzinach od 9.30 do 14.00 zapaszmy do odwiedzenia plenerowej kawiarenki w ogrodzie obok kancelarii i skosztowania ciast i kawy. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie wyjazdu naszej młodzieży na jubileuszowe spotkane z papieżem Leonem XIV w Rzymie w lipcu br.

  1. Jutro, w poniedziałek, 9 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Tego dnia świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
  2. W czwartek, 12 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 7.00 i 18.00.
  3. W piątek, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o godz. 17.15, odmówieniem cząstki różańca i litanii ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. A po Mszy rozpocznie się procesja z figurką Matki Bożej w ogrodach parafialnych.
  4. Trwamy w miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30, celebrujemy nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
  5. W przyszłą niedzielę, 15 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  6. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez ikonę świętej Rodziny. Rodziny, które zamierzają przyjąć obraz, proszone o przyjście do zakrystii.

  7. W tegoroczne wakacje nasza parafia organizuje kolonie w Stegnach nad morzem, w dniach: 6 – 15 lipca w cenie 2500 złotych. Zainteresowanych kierujemy do ks. Emila.

  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Tam też są malowanki dla dzieci i słodkości.

  9. Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała, będzie przebiegać ulicami: Zbożową, Świerkową, Tulipanową, Skalistą i Zbożową do kościoła. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.

  10. Ks. Proboszcz wraz z grupą naszych parafian przesyła pozdrowienia wraz z pamięcią modlitewną z Jubileuszowej Pielgrzymki do Włoch. W minioną środę pielgrzymi uczestniczyli w Audiencji Generalnej z papieżem Leonem XIV, a dzień wcześniej modlili się w Bazylice Santa Maria Maggiore przy grobie Ojca św. Franciszka.

  11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.