ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 8 VI 2025
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
- Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone Słowo Boże.
-
Dziś przed naszym kościołem młodzież rozprowadza kawę, w cenie 70 zł.
W godzinach od 9.30 do 14.00 zapaszmy do odwiedzenia plenerowej kawiarenki w ogrodzie obok kancelarii i skosztowania ciast i kawy. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie wyjazdu naszej młodzieży na jubileuszowe spotkane z papieżem Leonem XIV w Rzymie w lipcu br.
- Jutro, w poniedziałek, 9 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Tego dnia świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
- W czwartek, 12 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 7.00 i 18.00.
- W piątek, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o godz. 17.15, odmówieniem cząstki różańca i litanii ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. A po Mszy rozpocznie się procesja z figurką Matki Bożej w ogrodach parafialnych.
- Trwamy w miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30, celebrujemy nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
- W przyszłą niedzielę, 15 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
-
Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez ikonę świętej Rodziny. Rodziny, które zamierzają przyjąć obraz, proszone o przyjście do zakrystii.
-
W tegoroczne wakacje nasza parafia organizuje kolonie w Stegnach nad morzem, w dniach: 6 – 15 lipca w cenie 2500 złotych. Zainteresowanych kierujemy do ks. Emila.
-
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Tam też są malowanki dla dzieci i słodkości.
-
Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała, będzie przebiegać ulicami: Zbożową, Świerkową, Tulipanową, Skalistą i Zbożową do kościoła. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.
-
Ks. Proboszcz wraz z grupą naszych parafian przesyła pozdrowienia wraz z pamięcią modlitewną z Jubileuszowej Pielgrzymki do Włoch. W minioną środę pielgrzymi uczestniczyli w Audiencji Generalnej z papieżem Leonem XIV, a dzień wcześniej modlili się w Bazylice Santa Maria Maggiore przy grobie Ojca św. Franciszka.
- Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

