Bez kategorii

VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 5 V 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. / Zaraz po Mszy o godz. 8.00, zapraszamy Rodzinę Różańcową do pozostania w kościele na miesięcznym spotkaniu formacyjnym. /

  1. W imieniu Metropolitalnego Seminarium Duchownego dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Natomiast za tydzień taca będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

  1. W najbliższą środę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, naszej diecezji i parafii. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na Eucharystię o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 – połączoną z procesją przy kościele. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu orszaku procesyjnego. Dziękujemy za udział w tygodniowej adoracji poprzedzającej ten odpust.

  2. Najbliższą niedziela w naszej parafii będzie poświęcona reklamowaniu SMALU – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej, które w tym roku odbędzie się od 21 do 25 sierpnia w Garbowie. Ks. Emil przybliży nam tematykę SMAL-u, a po Mszach będzie zbierał do puszki na organizację wydarzenia. Natomiast nasza młodzież będzie miała możliwość zasięgnąć bliższych informacji od swoich smalowych rówieśników i wziąć udział w atrakcyjnych konkursach. Zapraszamy.

  1. W najbliższą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na Procesję Światła z figurką Chrystusa zmartwychwstałego. Jest to nowe nabożeństwo, które ma podkreślić znaczenie czasu wielkanocnego i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w życiu chrześcijanina i całego Kościoła. Procesja przejdzie ulicami: Świerkową, Tulipanową, Skalistą i Zbożową do kościoła. Weźmy na procesję świece.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za obok zakrystii.

  1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz.17.30. Zapraszamy.

  1. Zachęcamy do pozostania na adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.