Bez kategorii

V NIEDZIELA WIELKANOCY – 28 IV 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy ks. Markowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  2. W najbliższy poniedziałek, koronką do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, tzw. Jerycho różańcowe przed odpustem parafialnym, która potrwa do końca tygodnia. Zachęcamy do wzięcia udziału
  1. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Pod koniec każdego nabożeństwa w kościele będzie czytana czytanka na temat: „Maryjne cuda”.
  1. W czwartek, 2 maja, obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej.
  2. W piątek, 3 maja będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy świętych – niedzielny, ale bez Mszy św. o godz. 16.30. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszą sobotę, adoracja po Mszy o godz. 7.00.
  4. W pierwszą niedzielę maja, po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. A po Mszy o godz. 11.00 spotkanie dziecięcego kółka różańcowego. Taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Będzie to niedziela adoracyjna.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Jest oprócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego również dwumiesięcznik „Misyjne drogi” w cenie 7 złotych i Mały Gość Niedzielny w cenie 7 złotych. Są również kolorowanki dla dzieci.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariannę Pilichowską z ul. Modrzejewskiej, Mieczysława Szapiela z ul. Aksamitnej w Marysinie, Stanisława Solisa z ul. Ziółkowskiego, Ryszarda Gajdę i Stanisława Gurdziela. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…