Bez kategorii

II NIEDZIELA WIELKANOCY– 7 IV 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. /Zaraz po Mszy św. o godz.8.00, Rodzina Różańcowa ma swoje spotkanie wielkanocne w kościele./
 2. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
 3. O godzinie 15.00 w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
 4. Natomiast o godz. 15.30 zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie świąteczne.
 5. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Za dar serca, składamy serdeczne podziękowanie.
 6. Dziękujemy ks. prof. M. Stasiakowi za wygłoszone Słowo Boże.
 7. Jutro, 8 kwietnia, będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca. Zapraszamy na Msze święte o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, połączone z duchową adopcją dziecka poczętego.
 8. W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 12.30, odbędzie się świąteczne spotkanie kolejarzy.
 9. Za tydzień przypada kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
 10. Natomiast taca będzie przeznaczona na utrzymanie Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Kozioł z ul. P. Gojawiczyńskiej i śp. Daniela Delika z Natalina, Mariana Oleszczuka z ul. Serwaczyńskiego i siostrę Scholasykę- Obliczankę z ul. Sempołowskiej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: