Bez kategorii

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynamy doroczne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, 20 marca włącznie. Dołóżmy starań, by wysłuchać nauk i przystąpić do sakramentu pokuty.

 2. Program rekolekcji jest następujący: dorośli przychodzą na godz. 7.00, 9.00 i 18.00, młodzież, studenci i wracający z pracy później – o godz. 19.15, a dzieci szkolne o godz. 10.30 i 12.30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdym nabożeństwem.

 3. Polecamy modlitwom wiernych ojca Walerego Maziuka, redemtorystę, naszego rekolekcjonistę i duchowe owoce tych rekolekcji. Ojciec Walery niedawno został proboszczem i rozpoczyna budowę kościoła blisko mińskiego lotniska. Chcemy mieć swój szczególny udział w tym wielkim dziele. Dlatego przez najbliższe trzy dni, w poniedziałek, wtorek i środę, taca będzie przeznaczona na ten cel.

 4. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

 5. W najbliższy piątek, 22 marca, odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej po naszym osiedlu, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Będziemy modlili w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W tych intencjach modlimy się na nowennie, którą rozpoczęliśmy o godz. 21.20 w dniu wczorajszym. Odwołane są nabożeństwa o 16.30 i 17.30. Serdecznie zapraszamy. / Karty z nowenną są położone na stoliku za ławkami/.

 6. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. przed świętami, odbędą się w najbliższą sobotę w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia osób chorych przyjmujemy w zakrystii w czasie rekolekcji.

 7. Rodziny, które chcą zrobić paczkę świąteczną dla osób biednych, mogą wziąć torbę obok zakrystii.

 8. Najbliższa niedziela, 24 marca, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą Świętą o godz. 11.00.

 9. Dziś, kolejna niedziela, kiedy harcerze rozprowadzają przed naszym kościołem piękne palmy. Jest to cegiełka na wakacyjne obozy.

 10. Na stoliku z prasą, są też do nabycia czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 12 złotych, zamiast tradycyjnych „chlebków dobroci”. Dochód przeznaczony jest na działalność naszej Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

 11. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

 12. Natomiast w ciągu tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach, od 17.00 do 18.00.

 13. Zachęcamy lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janusza Szulca z ul. Sławinkowskiej. Polećmy śp. Janusza Bożemu miłosierdziu:

Wieczny odpoczynek …