Bez kategorii

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 III 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00 nastąpi spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. /
 2. Trzecia niedziela Wielkiego Postu, to półmetek tego ważnego okresu liturgicznego. Stąd coraz bardziej naglące zaproszenie na nabożeństwa wielkopostne, skierowane do tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową: o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych, w niedziele o godz. 17.30 śpiewamy Gorzkie Żale, a w tygodniu uczestniczymy od godz. 17 do 18 w adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek, 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza królewicza.
 4. Zapraszamy rodziców dzieci I-komunijnych w najbliższą środę 6 marca o godz. 18.45 na spotkanie organizacyjne w kościele.
 5. W czwartek o godz. 19.00, kolejna katecheza dla narzeczonych w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 6. Za dwa tygodnie rozpoczną się nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Walery Maziuk, redemptorysta z Mińska. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 7. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyjdzie z Lublina 8 marca, po Mszy św. o godz. 19.00 w Archikatedrze Lubelskiej. Zapisy trwają na stronie internetowej www.edk.lublin.pl.
 8. Weekend dla małżeństw. Justyna i Grzegorz Kociuba zapraszają na spotkanie małżeńskie do Domu Spotkań Caritas w Dąbrowicy w dniach: 8 – 10 marca. Więcej informacji na plakacie w gablocie
 9. Katolickie Stowarzyszenie diagnostów laboratoryjnych zaprasza rodziców na wykład „jak rozeznać u dziecka rozpoczynające się cyber – uzależnienie i co z nim robić” Spotkanie odbędzie się w Kościele rektoralnym św. Judy Tadeusza ul. Abramowicka 2 godz. 15.20
 10. Nasi Harcerze w najbliższą niedzielę będą rozprowadzać palmy. Dochód z nich jest przeznaczony na obozy wakacyjne.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Są też kolorowanki dla dzieci z dzisiejszej Ewangelii.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.
 13. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.