Bez kategorii

Niedziela Chrztu Pańskiego –7 I 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślmy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia.
  2. Dziękujemy ks. prof. Adamowi Raczkowskiemu za wygłoszone do nas Słowo Boże. Jednocześnie informujemy, że ks. Adamowi została powierzona funkcja Prezesa Fundacji Dantis Lubelskiej Caritas, wraz ze zmianą miejsca zamieszkania. Po dziewięciu latach opuścił nasz dom parafialny i przeniósł się do Dąbrowicy. Na jego miejsce przeniósł się ks. Marek Cieśluk, który od piętnastu lat ofiarnie pomaga w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy ks. Adamowi i ks. Markowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  3. Dziś, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy gościli przedstawicieli środowiska kolejarskiego na spotkaniu noworocznym.
  4. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły, który w pierwszej części potrwa do wtorku/ 13 lutego/ przed Środą Popielcową. W naszej tradycji wystrój bożonarodzeniowy w kościele i śpiew kolęd pozostanie do 2 lutego.
  5. W miniony piątek zmarł ks. bp Ryszard Karpiński. Przeżył 88 lat. Uroczystości pogrzebowe będą miały dwie stacje, obie w Archikatedrze lubelskiej: 12 stycznia /pt/ o godz. 17.00 – Msza św. żałobna, a 13 stycznia /sb/ o godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. złożenie ciała w kryptach kościoła pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej 9.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, modlitwą i ofiarami na tacę wesprzemy nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  8. A po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci szkolne wystawią jasełka o narodzeniu Pana Jezusa.

 

  1. Program wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:

8. I. / pn/ od godz. 16.00 /5 ks./ – ul. P. Gojawiczyńskiej i Liliowa.

9.I. /wt/ od godz.16.00/ 5 ks./ – ul. Urocza i Skalista.

10. I. /śr/ od godz. 16.00 / 5 ks./ – ul. Deszczowa, Główna, Kmieca i Mgielna.

11.I. / czw/ od godz. 16.00 / 5ks./– ul. Zbożowa , bez bloku nr. 38.

12.I. /pt/ od godz. 16.00 / 4 ks./ – ul. Gajowa i Motylowa.

13. I. /sb/ – od godz. 9.00 / 6 ks./ – osiedle Natalin (ul. Podleśna, Jodłowa, Słoneczna, Przyjazna, Szelestna, Azaliowa, Modrzewiowa, Śpiewna i Szumiąca), ul. Ziemska i Szafranowa.