Bez kategorii

II NIEDZIELA ADWENTU – 10 XII 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem.
  2. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku o godz. 6.15, a w sobotę o godz. 6.30. Dla dzieci mamy przygotowują ciepłe śniadania w salce domu parafialnego. Na ten cel przeznaczone są adwentowe ofiary składane do puszki za ławkami.
  3. Przeżywamy dziś wizytację kanoniczną w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy Ks. biskupowi Adamowi za pasterską posługę i wygłoszone do nas Słowo Boże, które nas umocni w wiernym trwaniu przy Chrystusie w Jego Kościele.
  4. Dziękuję naszym Księżom, Siostrom zakonnym, liturgicznej służbie ołtarza, panu Organiście, scholom, chórowi, wszystkim grupom duszpasterskim i ludziom dobrej woli – za zaangażowanie w dzisiejsze uroczystości.
  5. Od tygodnia trwa roznoszenie poświęconych opłatków i gazetki ARKA, wraz z listą i upoważnieniem na poszczególne ulice. Dobrze byłoby, gdyby z każdej ulicy zgłosiła się przynajmniej jedna osoba, która posłużyłaby swoim sąsiadom. Dobrowolne ofiary, składane przy tej okazji są przeznaczone na prace remontowe i ogrzewanie. Dziękujemy za wsparcie.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i świec Caritas na stół wigilijny, które są obok zakrystii.
  7. Tradycyjnie są przygotowane torby Caritas na pomoc świąteczną dla biednych rodzin z naszej parafii i nie tylko.
  8. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. W najbliższą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Goliszek z KUL. Prosimy o ułożenie zajęć tak, by uczestniczyć do wtorku włącznie w naukach rekolekcyjnych. Program zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
  10. W najbliższą sobotę 16 grudnia od godziny 9.00 planujemy odwiedzić chorych w ich domach. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii.