Bez kategorii

I NIEDZIELA ADWENTU – 3 XII 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy Rodzinę Różańcową do pozostania w kościele na miesięcznym spotkaniu duszpasterskim. /

 2. Rozpoczął się Adwent, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedzieli i uroczystości, odprawiana jest Msza święta o Matce Bożej, zwana roratnią. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.15, a w soboty o godz. 6.30. Od poniedziałku do piątku w salce parafialnej będą dla dzieci gorące śniadania. Uprzejmie prosimy mamy o pomoc w ich przygotowaniu. Tradycyjnie, jedna z puszek za ławkami jest przeznaczona na dofinansowanie tych śniadań. Już teraz bardzo dziękujemy. Zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami.

 3. Tradycyjnie będą rekolekcje parafialne, które od trzeciej niedzieli Adwentu, tj. od 17 do 19 grudnia poprowadzi ks. prof. Piotr Goliszek z KUL. Dobrze wykorzystajmy ten czas do odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi.

 4. Zachęcamy do nabywania caritasowych świec w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, które są na stoliku z prasą.

 5. Są też torby przygotowane przez Caritas naszej diecezji, w nawiązaniu do Tygodnia Ubogich. Posłużą jako pomoc świąteczna najuboższym.

 6. W piątek, 8 grudnia, będzie uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 11 i 18.00. /Nie będzie Mszy roratniej o godz. 6.15./.Po Mszy świętej o godz. 11.00, w ramach Godziny Świętej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa jedną godzinę, do trzynastej.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest też dwumiesięcznik o „Historii Kościoła” w cenie 12 złotych.

 9. Dziś rozpoczynamy roznoszenie pobłogosławionych opłatków wigilijnych i parafialnej gazetki ARKA. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na trwające remonty oraz ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Prosimy mieszkańców z poszczególnych ulic i bloków o zgłaszanie do pomocy przy roznoszeniu. Odbiór toreb w zakrystii. Już teraz dziękujemy za ten wolontariat na rzecz naszej parafii i za materialne wsparcie.

 10. W najbliższą niedzielę, 10 grudnia odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Przeprowadzi ją ksiądz biskup Adam Bab.

 11. Porządek wizytacji jest następujący:

– Powitanie dostojnego Gościa nastąpi około 7.50 w drzwiach kościoła, dlatego prosimy o wcześniejsze przyjście na poranną Mszę świętą.

– Na Mszę św. o godz. 9.30, szczególnie zapraszamy członków Rodziny Różańcowej, Legionu Maryi, Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca i koła Przyjaciół Radia Maryja. Na jej początku ks. Proboszcz wygłosi krótkie sprawozdanie z życia naszej parafii. Po Eucharystii nastąpi spotkanie ze wspólnotami w kościele.

– Na godz. 11.00, zapraszamy rodziców z dziećmi i dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej. Po Mszy świętej spotkanie z dziećmi i rodzicami.

– Na Mszy o godz. 12.30 będziemy gościli księży z całego dekanatu i udzielających się w naszej parafii.

– O godz. 15.30, ks. Biskup spotka się z Radą Duszpasterską w dolnej sali domu parafialnego,

– a na Mszy o godz. 18.00, bp Adam skieruje Pasterskie Słowo do naszej młodzieży. Prosimy o modlitwę w intencji wizytacji biskupiej i liczną obecność.