Bez kategorii

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 XI 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Mirkowi za wygłoszone do nas Słowo Boże. Dziś przed kościołem czynny jest kiermasz z możliwością kupienia Pisma Świętego, Ewangelii z rozważaniami na każdy dzień 2024 roku i nowości Wydawnictwa Księży Paulistów. Serdecznie zapraszamy.

 2. Dzisiejszą uroczystością Chrystusa – Króla Wszechświata, kończymy kolejny rok liturgiczny. Za tydzień, 3 grudnia rozpoczniemy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio przygotowani.

 3. Duchową pomocą będą Msze święte Roratnie, które będą odprawiane, jak tradycja każe, o świcie. Będzie to godzina 6.15 rano od poniedziałku do piątku. W soboty Msza poranna będzie o godz. 6.30 rano.

 4. Za miesiąc już Święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się z apelem, kto ma zbędne choinki w swoim ogrodzie, to prosimy o udostępnienie ich do wystroju naszego kościoła. Zgłoszenia prosimy kierować do księży.

 5. Od najbliższej niedzieli będą rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny.

 6. W najbliższą niedzielę taca na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej na stoliku obok zakrystii. Oprócz Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa dla młodych, mamy „Trwajcie w miłości” – Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny w cenie 8 zł. i „Misyjne drogi” –dwumiesięcznik w cenie 6 zł.

 8. W pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Gorąco zachęcamy drogich Parafian, aby zgłosili się do rozniesienia poświęconych opłatków i gazetki parafialnej „ARKA” do swoich sąsiadów z ulicy. Ofiary składane przy tej okazji będą na trwające remonty, a szczególnie na ogrzewanie naszego kościoła i domu parafialnego.

 9. Informujemy, że za dwa tygodnie, 10 grudnia, odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej wspólnoty parafialnej przez ks. biskupa Adama. Takie całodniowe spotkanie odbywa się raz na 5 lat. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

 10. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu przez cały listopad o godz. 17.30. Karty wypominkowe można składać w kancelarii, a także w zakrystii i na tacę.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Jana Urbana z ul. Zbożowej i śp. Henryka Buszko. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…