Bez kategorii

XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 X 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy o. Bogusławowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dziś wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami zebranymi do puszki przed kościołem. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Od 13 października wszedł na ekrany kin film dokumentalny „Oblicze Jezusa” w reżyserii Jarosława Rędziaka. W imieniu twórców filmu i Sióstr Obliczanek, serdecznie zachęcamy do obejrzenia. W Lublinie jest już w repertuarze kina „Bajka”. Życzymy głębokich przeżyć kontemplując Oblicze Jezusa.
 4. Serdecznie zapraszamy na uroczysty Koncert: „Wspólnota i Miłość w Sercu Sławina” w wykonaniu Piotra Selima oraz chórów młodzieżowych i Gości, który odbędzie się dziś o godz. 16.00 w ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.
 5. Od poniedziałku do soboty potrwa zbiórka makulatury, elektrośmieci i złomu. Kontenery będą się znajdować na parkingu przykościelnym. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz budowy studni głębinowych w Czadzie. Dziękujemy za zainteresowanie akcją.
 6. Od kilku tygodni trwają prace remontowe w naszym kościele i domu parafialnym. Rozpoczęliśmy od organów, a obecnie wymieniamy okna na parterze domu parafialnego i przy zakrystii. W przyszłym tygodniu zaczniemy remont kancelarii parafialnej. Są to inwestycje wymagające sporego nakładu finansowego. Dlatego chcemy podziękować za dotychczasowe wsparcie ofiarami składanymi na „tacę” oraz darowizny, te składane osobiście, ale też drogą elektroniczną, na poczet utrzymania parafii i cele kultu religijnego. W związku z tym darowizny można odpisać od podatku. Za dar i otwartość serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie w kościele o godz. 17.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca w domu.
 8. Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do uczestnictwa w 40. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 4 – 5 listopada br. Wyjazd z Lublina w sobotę – 4 listopada pociągiem pielgrzymkowym o godz. 10.44 z dworca Głównego PKP Lublin, a powrót w niedzielę na godz. 18.25. Przejazd odbywa się na podstawie wydawanych biletów „Pielgrzym”. Cena biletu 70 zł. na przejazd w obie strony. Zakup biletu w kasie biletowej. Mogą jechać nim również nasi parafianie. Serdecznie zapraszamy.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i szczególnej opieki Matki Zbawiciela.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Jest także kalendarz katolicki ze Świętej Wody na 2024 rok w cenie 5 złotych.
 11. Nasza młodzież tradycyjnie roznosi karty wspominkowe, które składamy na tacę, w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Grażynę Pietrzak z ul. G. Zapolskiej, której pogrzeb odbył się w Giełczwi. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…