Bez kategorii

XXVI Niedziela Zwykła – 1 X 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele.

 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego. Na pierwszy rok studiów i formacji zgłosiło się 8 kandydatów do kapłaństwa. Wspierajmy ich naszą modlitwą.
 3. Dziś po Mszach świętych harcerze zastępu „Barbatus” rozdają ulotki i zapraszają w swoje szeregi chłopców z klas 5 – 7. Barbatus jest działającym na terenie naszej parafii zastępem 1 Jastkowskiej Drużyny Harcerskiej ”Belurda” im. Św. Michała Archanioła. Drużyna obchodzi w tym roku dziesięciolecie swego istnienia i w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej należy do elitarnego grona drużyn puszczańskich. W tym roku podczas ogólnopolskiego Turnieju Drużyn puszczańskich „Beluarda” zajęła dziesiąte miejsce. Kandydatów na zbiórkę zapoznawczą a rodziców na spotkanie z drużynowym, zastęp zaprasza 14 października, w sobotę, o godz. 11.00. Spotkanie odbędzie się w naszej parafii.
 4. Dziś o godz. 16.00 w kościele spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich z „Klonowica”, w ramach przygotowań do pierwszej komunii świętej.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci z klas III i IV.

 6. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego. Zainteresowanych duszpasterstwem akademickim w naszej parafii odsyłamy do ks. Emila.

 7. W tym tygodniu w czwartek będziemy modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu P. Jezusa. Spowiedź pierwszo- piątkowa rozpocznie się o godz. 17.15. Po Mszy św. pierwsze spotkanie uczniów z klas VIII w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 8. W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00.

 9. Zachęcamy dzieci i młodzież do angażowania się w naszym kościele w scholach i liturgicznej służbie ołtarza.

 10. W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin, możemy głosować do 10 października na projekt: 2024-D-95, Kontenerowe szatnie zewnętrzne przy budynkach Zespołu Szkół nr 12 dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „SŁAWIN”. Głosować internetowo może każdy bez względu na wiek.

 11. W najbliższą niedzielę, 9 października taca będzie przeznaczona na misje – „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.

 12. Zapraszamy do nabywania prasy katolickie wyłożonej na stoliku przy zakrystii. Oprócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego jest również Gość Extra w cenie 14 zł, w całości poświęcony kultowi Matki Bożej.

 13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Aleksandrę Piędzię z ul. Jemiołowej, Jacka Romańskiego z ul. Sławinkowskiej, Henryka Ziembowicza i Sławomira Moszyńskiego z ul. Sempołowskiej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

 14. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu…