Bez kategorii

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 IX 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Karolowi Kulpie ze Zgromadzenia Księzy Salezjanów za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dziś obchodzimy 84 rocznicę sowieckiej napaści na Polskę w 1939 roku.
 3. Jutro, 18 września, święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 4. W czwartek, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 5. W czwartek, 21 września, po Mszy wieczornej o godz. 18.45, w kościele odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas trzecich, z obu szkół, które są na terenie naszej parafii, i uczących się poza naszym osiedlem, w ramach przygotowań do przyjęcia pierwszej komunii świętej.
 6. W ostatni czwartek września, 28. rozpoczniemy jesienny cykl katechez w ramach duchowego przygotowania do zawarci sakramentu małżeństwa.
 7. W sobotę, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.
 8. Zapraszamy uzdolnione głosowo i muzycznie dzieci, młodzież i dorosłych do ubogacania niedzielnych Mszy świętych śpiewem w scholach. Scholą młodszą opiekuje się siostra Iwona, a starszą nowoprzybyła z Częstochowy siostra Marta. Prosimy o zgłaszanie się do Sióstr. W najbliższy poniedziałek, o godz. 18.50, pierwsze po wakacjach spotkanie parafialnego chóru.
 9. Zapraszamy także chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Spotkania z kandydatami i ministrantami, w czwartki po Mszy wieczornej, prowadzi ks. Grzegorz. To zaproszenie kierujemy również do mężczyzn, którzy byli przed laty ministrantami i lektorami.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Oprócz Gościa Niedzielnego i Niedzieli jest kolejny numer „Magazynu Niedzieli” – w cenie 15 złotych.
 11. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.