Bez kategorii

XIX Niedziela Zwykła – 13 VIII 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 2. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na programy pomocowe realizowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

 3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy świętych niedzielny. W Skansenie Msza odpustowa o godz. 15.00. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców.

 4. Uroczystość Wniebowzięcia NMP, będzie dniem „ogólnopolskiej solidarności ze Słowenią”, z poszkodowanymi w powodzi. Na ten cel będzie prowadzona w naszym kraju zbiórka do puszek przed kościołami.

 5. W najbliższą środę, 16 sierpnia rozpocznie się XI edycja Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież do uczestnictwa.

 6. Rozpoczęły się zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych.

 7. Jutro nasi pielgrzymi zakończą swój udział 45. pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Dziękujemy za ich trud i modlitwę w intencjach naszej parafii.

 8. Modlimy się za przebywających na wakacjach i urlopach.

 9. Polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory.

 10. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 12. Miniony tydzień był bardzo udany dla prac remontowych w naszej parafii:

a/ Została podpisana umowa na sfinansowanie generalnego remontu organów. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sfinansuje 75% kosztów tego zadania w wysokości 184 tysięcy złotych, a parafia dopłaci – 61 tysięcy.

b/ wybraliśmy wykonawcę okien, które zostaną pod koniec września wymienione na parterze domu parafialnego i kościoła.

c/ wybraliśmy wykonawcę remontu kancelarii parafialnej.

d/ znaleźliśmy kamieniarza, który odnowi figurę Matki Bożej Niepokalanej w ogrodzie maryjnym, który można już teraz odwiedzać.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek, św. Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina, męczennika. To też dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach. A w czwartek, św. Jacka, dominikanina.