Bez kategorii

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 VI 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. /Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy Rodzinę Różańcową na spotkanie formacyjne w kościele./

 2. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Odpust w parafii przy ul. Nałęczowskiej.

 3. Dziękujemy ks. Sławomirowi Jargiele, wychowawcy Metropolitalnego Seminarium Duchownego za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 4. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, Komunia Rocznicowa czwartych klas.

 5. W czwartek, 8 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w procesji na ulice naszego Osiedla. Podziękujemy Bogu za dar Eucharystii i poprosimy o błogosławieństwo, dla Ojczyzny i naszej parafii.

 6. Msze święte w Boże Ciało będą o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszy z kościoła procesja ulicami: Zbożową, Świerkową, Tulipanową, Skalistą i Zbożową do kościoła. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i orszaku procesyjnego. Zadbajmy o dekorację domów i czystość na ulicach zwłaszcza na trasie procesji. Prosimy również, w miarę możliwości, o nie ustawianie samochodów na trasie procesji. Pierwszy ołtarz będzie na rogu ulicy Jodłowej i Tulipanowej u Państwa Małyska, drugi na ulicy Skalistej obok Poczty, trzeci na ul. Zbożowej nr. 31, a czwarty przy Benjaminie.

 7. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty na procesji i w oktawie Bożego Ciała, proszone są o przyjście na próbę w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00.

 8. W środę 7 czerwca, przypada 20 rocznica święceń kapłańskich ks. Adama Raczkowskiego, który od ośmiu lat mieszka w naszym domu parafialnym i w miarę możliwości pomaga. Masza w intencji Jubilata o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę.

 9. Przez oktawę Bożego Ciała, na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30, będzie procesja eucharystyczna przy kościele.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 11. W najbliższą niedzielę taca na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

 12. W dniach 12 – 19 czerwca, w naszej parafii odbywać się będzie kolejna zbiórka: makulatury, elektrośmieci i złomu stalowego i kolorowego.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.