Bez kategorii

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 V 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dziś zapraszamy na kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. W programie: od godz. 14.30 do 16.00 część artystyczna na placu przed kościołem akademickim KUL. O godz. 16.00 do Archikatedry, gdzie o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Adama.
 3. Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
 4. W poniedziałek rozpoczynamy Biały Tydzień, czas szczególnej wdzięczności za dar pierwszej komunii dzieci z klas trzecich.
 5. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę czerwca.

W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy o godz. 7.00.

 1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 2. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Po Mszy o godz. 8.00, spotkanie formacyjne dla Rodziny Różańcowej w kościele, a po Mszy o godz. 11.00 dziecięcego kółka różańcowego.
 3. Na Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klas czwartych przystąpią do Komunii Rocznicowej. Spowiedź tych uczniów i rodziców w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17. 15.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niedziela poleca nowe pismo: Niedziela Magazyn, w cenie 15 złotych.
 5. Już teraz informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała, będzie przebiegać ulicami: Zbożową, Świerkową, Tulipanową i Zbożową do kościoła. Szczegółowe informacje za tydzień.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Adofa Gnieciaka z Marysina. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…