Bez kategorii

III NIEDZIELA WIELKANOCY – 23 IV 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach, sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

  1. Dziękujemy ks. Mirkowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

  1. W najbliższy wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Marek Cieśluk. Msza święta w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Pamiętajmy w modlitwach o drogim nam Solenizancie.

  1. W związku z jubileuszem 40 lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza, w najbliższą środę, 26 kwietnia o godz. 12.00, w Archikatedrze księża jubilaci odprawią Mszę dziękczynną wraz z księżmi biskupami. Na tę Eucharystię zapraszamy także naszych parafian.

  1. W piątek, 28 kwietnia obchodzimy w Lublinie X Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Msza św. w intencji pokoleń mieszkańców naszego miasta o godz. 11.00 w naszej Archikatedrze. Korowód wszystkich pokoleń Lublinian rusza spod Ratusza o godz. 12.00 na Plac Litewski.

  1. Od soboty, 29 kwietnia do piątku, 5 maja potrwa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. Jerycho przed odpustem parafialnym. Część modlitwy będzie w domach a część w kościele. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości do uczestnictwa we wspólnej modlitwie. Program adoracji jest wyłożony na stoliku za ławkami i przy zakrystii.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej, śp. Józefa Kołodyńskiego z ul. Jana Lisa. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu…