Bez kategorii

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 III 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.

 2. Dziękujemy ks. Maciejowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 1. Od dziś, przez kolejne niedziele, nasi harcerze i harcerki będą rozprowadzali palmy przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczają na wakacyjne obozy harcerskie.

 2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30 śpiewamy Gorzkie Żale, a w tygodniu uczestniczymy od godz. 17 do 18 w adoracji Najświętszego Sakramentu, z wyjątkiem piątku, kiedy odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

 3. W najbliższy poniedziałek, będziemy obchodzili uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 4. Natomiast w sobotę, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy celebrujemy początek naszego odkupienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na „Fundusz Obrony Życia”.

 5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Taki obrzęd nastąpi po każdej Mszy świętej.

 1. Za tydzień rozpoczną się nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ojciec prof. Mirosław Chmielewski, redemptorysta. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Nauka wstępna już w najbliższą sobotę, 25 marca, o godz. 18.00. A w poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, dla młodzieży i osób pracujących dłużej o godz. 19.15. Nauki dla uczniów klas: I – IV o godz.10.30, a dla klas V – VIII o godz. 12.30. Zapraszamy.

 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Urszulę Krajewską z ulicy Zbożowej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …