Bez kategorii

XXXIII Niedziela Zwykła – 13 XI 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 2. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne, a ofiary zebrane dziś do puszek są przeznaczone na pomoc osobom bezdomnym. Za dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać.

 3. W nawiązaniu do patriotycznego Święta Niepodległości, 11 listopada, chór parafialny zaprasza dziś po Mszy św. o godz. 18.00 na krótką akademię o charakterze patriotyczno – religijnym.

 4. Już od tej niedzieli, młodzież zaczyna rozprowadzać „zdrapki adwentowe”, jako propozycję na ciekawe i owocne przeżycie Adwentu, w cenie 5 złotych.

 5. Od 11 listopada w kinach możemy obejrzeć film pt. „Prorok”. W nowej opowieści o kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymas Tysiąclecia jest nie tylko przywódcą Kościoła, ale także prawdziwym duchowym przywódcą narodu. Zachęcamy do obejrzenia.

 6. W piątek, 18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, która patronuje parafii w Snopkowie. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

 1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ks. Mirek będzie miał stoisko z Ewangelią na 2023 rok z rozważaniami i Pismem świętym dla tych którzy jeszcze nie mają z rabatem 20%. Mszę św. o godz. 12.30 odprawi ks. bp Artur Miziński w intencji kolejarzy z racji ich Święta Patronalnego, św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 2. Szczęśliwie, kolejny rok z rzędu, udało się nam obronić przed ćmą bukszpanową nasze piękne żywopłoty przy kościele i przedszkolu. Walczyliśmy nie tylko opryskami, ale również ręcznym zbieraniem gąsienic i zawieszając specjalne pojemniki. Dziękujemy osobom, które nas wsparły.

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy do wieczności śp. Adelę Gieracz – Nazar z ul. Bartniczej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek

 1. W tym tygodniu patronują nam:

w czwartek 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

w niedzielę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.