Bez kategorii

XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 X 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.
 2. Dziś przypada również XXII Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
 3. Od kilku lat nieodłącznym elementem Dnia Papieskiego jest spożywanie papieskich kremówek, które w godzinach późnowieczornych dotarły prosto z Wadowic. Zachęcamy do degustacji. Cena 7 złotych za ciastko.
 4. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy gościli lubelskich kolejarzy, którzy duchowo przygotowują się do 39. ogólnopolskiej pielgrzymki, która odbędzie się w dniach 5 – 6 listopada br.
 5. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na uroczysty Koncert: „Wspólnota i Rodzina siłą Sławina” w wykonaniu Piotra Selima oraz chórów dziecięco – młodzieżowych i Gości, który odbędzie się dziś, o godz. 16.00 w ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.
 6. Od wtorku,18 października, przez tydzień, odbędzie się samoobsługowa zbiórka makulatury, elektrośmieci i złomu w godzinach od 8.00 do 19.00.
 7. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.
 8. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II.
 9. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. Na ten cel będzie zbiórka do puszek.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 do kościoła.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 12. Zapraszamy dzieci i młodzież do scholii i służby ministranckiej.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.