Bez kategorii

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 X 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ogłoszenie Rady Osiedla…

 2. W poniedziałek, 10 października – dzień Imienin siostry Danieli, za którą będzie Msza św. o godz. 7.00, a we wtorek, 11 października – dzień Imienin ks. Emila. Msza w intencji Solenizanta o godz. 18.00.

 3. Wyrażamy naszą radość, że we wtorek o godz. 9.00 nastąpi uroczystość otwarcia nowego segmentu Przedszkola nr. 86 wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 12.

 4. W czwartek, 13 października, nabożeństwem różańcowym, Mszą wieczorną i procesją ze świecami, zakończymy tegoroczne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.

 5. W piątek, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty otoczymy modlitwą podczas różańca i Mszy św. o godz. 18.00.

 6. W sobotę, 15 października , w Dzień Dziecka Utraconego, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się za rodziców przeżywających ból z powodu poronienia.

 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.

 8. Polecamy lekturę prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy zakrystii. Są do nabycia kalendarze katolickie ze Świętej Wody na 2023 rok.

 9. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili XXII Dzień Papieski pod hasłem: ”Blask prawdy”. Usłyszymy List Episkopatu i będą zbierane do puszek ofiary na stypendia fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a nasza młodzież będzie rozprowadzała słynne „kremówki z Wadowic” w cenie 7.00 zł.

 10. Serdecznie zapraszamy młode małżeństwa do nowego Kręgu Rodzin Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie. Więcej informacji u ks. Emila.

 11. Serdecznie zapraszamy na uroczysty Koncert: „Wspólnota i Rodzina siłą Sławina” w wykonaniu Piotra Selima oraz chórów dziecięco – młodzieżowych i Gości, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 października, o godz. 16.00 w ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.

 12. Od 18 października, przez tydzień, odbędzie się samoobsługowa zbiórka makulatury, elektrośmieci i złomu w godzinach od 8.00 do 19.00.

 13. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 14. Powoli kończymy odnawianie drzwi w kościele, zakończyliśmy obcinanie żywopłotu a obecnie trwają prace konserwatorskie przy ogrodzeniu zewnętrznym posesji kościoła i domu parafialnego. Trzeba oczyścić przęsła z korozji i ponownie pomalować, a ponadto zabezpieczyć cegłę na słupkach ogrodzenia, która rozwarstwia się.

 15. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne i za angażowanie się na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 1. 13 X – bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych,

 2. 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,

 3. 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,