Bez kategorii

XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 IX 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

 1. Dziękujemy ojcu Franciszkowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
 3. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”. Za dar serca składamy „Bóg zapłać”.
 4. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 5. Dziś o godz. 15.00, na działce przy boisku sportowym w Marysinie odbędzie się festyn rodzinny pod hasłem „Poznaj Sąsiada”. Serdecznie zapraszamy.
 6. Dziś, po Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi z koncertem chór i orkiestra Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej. Zapraszamy.
 7. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 8. W środę, 21 września, o godz. 18.40, w kościele odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas trzecich, z obu szkół, które są na terenie naszej parafii, w ramach przygotowań do przyjęcia pierwszej komunii świętej.
 9. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.
 10. Zapraszamy uzdolnione głosowo i muzycznie dzieci, młodzież i dorosłych do ubogacania niedzielnych Mszy świętych śpiewem w scholach i chórze parafialnym.
 11. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Spotkania z kandydatami i ministrantami, w czwartki po Mszy wieczornej, prowadzi ks. Grzegorz.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 13. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.