Bez kategorii

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 IX 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne w kościele. /

 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, modlimy się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym 2022/23. A po Eucharystii spotkanie dziecięcego kółka różańcowego w kościele.

 3. Dziś w Skansenie o godz. 10.00 Msza święta w ramach Święta Chleba.

 4. W poniedziałek, jako pierwszy w miesiącu, Msza św. o godz. 18.00 ku czci Ducha Świętego.

 5. W czwartek, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Będzie również błogosławieństwo ziarna na zasiew.

 6. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci z klas pierwszych, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić. Na tej Eucharystii nastąpi poświęcenie tornistrów, zeszytów i podręczników. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.

 7. Zachęcamy uzdolnione muzycznie dzieci z klas młodszych do śpiewania i grania w scholii dziecięcej. Pierwsze spotkanie dla chętnych w najbliższą niedzielę 11 września o godz. 10.00 w salce domu parafialnego. Scholę poprowadzi ks. Grzegorz.

 8. Podobne zaproszenie kierujemy również do śpiewającej i grającej na instrumentach młodzieży.

 9. Od dziś do wakacji, zapraszamy w niedzielę na dodatkową Mszę św. o godz. 16.30. Tę Mszę świętą w grafiku wymusił i przyśpieszył, czas pandemii i duża ilość nowych rodzin, które na terenie naszej parafii kupiły mieszkanie czy dom. Witamy Was bardzo serdecznie…

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 12. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.