Bez kategorii

XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 24 VII 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Mirkowi Dąbrowskiemu za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo pojazdów przed kościołem i na ulicy Świerkowej i Zbożowej. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane przy tej okazji, jak zawsze, przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

 1. Dziś, w ramach żniwowania w Skansenie, o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę świętą.

 1. Zachęcamy jeszcze do zapisu na 44. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Spotkanie przed pielgrzymkowe w najbliższą niedzielę, 31 lipca po Mszy wieczornej.

 2. Otrzymaliśmy podziękowanie z Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów za ostatnią zbiórkę, gdzie zebrano: 7100 kg makulatury, 2840 kg elektrośmieci i 690 kg złomu. Wartość zebranych surowców to: 3500 złotych. Kwota ta zasili fundusz budowy studni głębinowych w Czadzie. Dziękujemy jednocześnie naszej młodzieży i dorosłym za obsługę. / Drodzy Parafianie jesteśmy z Was dumni…/.

 1. Trwają zapisy dotyczące wyjazdu z ks. Emilem na Spotkanie Młodych Archidiecezji w Garbowie w dniach: 18 – 21 sierpnia. Koszt wyjazdu – 140 złotych.

 2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. Modlitwa na poświęcenie pojazdów….