Bez kategorii

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 VI 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Sowo Boże.
 2. Dziś dziękujemy za intelektualne i duchowe owoce kończącego się roku szkolnego.
 3. A w dniach 1 – 2 lipca odbędzie się 85. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Szczegółowy program i adres do zgłaszania na plakacie w gablocie. Zapraszamy…
 4. Od pierwszej niedzieli lipca, 3 lipca, na dwa miesiące, do końca wakacji, odwołujemy Mszę świętą niedzielną o godz. 16.30. Wracamy do porządku sprzed pandemii.
 5. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 1. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Polećmy Panu Bogu wszystkich ojców. Tego dnia przypada również zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo wianków i ziół, a także przeniesiona z piątku uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 1. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz.18.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz.17.30. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.
 1. Nasza Parafia organizuje z Biurem Podróży „OLIMP” pielgrzymkę autokarową na Bałkany, w dniach od 21 do 30 września br. W programie: m.in. Precz i Mariagyud, jedno z najstarszych na Węgrzech sanktuariów maryjnych; Sarajewo, Medjugorje, Dubrobnik, wyjazd do Kotaru i wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. Cena: 1050 zł + 300 euro/os. Szczegółowy program w gablocie, za ławkami i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Mariana Brodziaka z Dębówki. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…