Bez kategorii

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 VI 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele, a po Mszy św. o godz. 11.00 – spotkanie dziecięcego kółka różańcowego. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. do Skansenu.
 2. W poniedziałek, 30 maja 2022 roku, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik przekazał nominacje papieskie dwom kapłanom archidiecezji lubelskiej, których Ojciec Święty Franciszek włączył do grona swoich kapelanów. Godnością Kapelana Jego Świątobliwości – „Prałata” wyróżnieni zostali: ks. Ryszard Gołda, budowniczy kościoła Miłosierdzia Bożego w Puławach i ks. Eugeniusz Zarębiński, nasz Proboszcz i krajowy duszpasterz kolejarzy. Gratulujemy tej godności i cieszymy się, że to wyróżnienie spotkało naszego ks. Proboszcza. Jednocześnie prosimy o modlitwę. O obłóczynach prałackich powiadomimy we właściwym czasie.
 3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.
 4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Dyrekcja i Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w XVI. Rodzinnym Festynie, który odbędzie się w sobotę, 11 czerwca 2022 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Zespołu Szkół nr. 12 przy ulicy Sławinkowskiej 50. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 7. W dniach od 6 do 13 czerwca odbędzie się w parafii zbiórka makulatury, złomu i elekrośmieci. Jest okazja aby przed wakacjami pozbyć się na dobry cel balastu, który zalega w naszych domach.
 8. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Kazanie wygłosi o. Paweł Mazurek ze Zgromadzenia Ojców Białych, który kończy pracę w Polsce i wybiera się do Afryki. Dlatego po Mszach świętych będzie prosił o wsparcie na zagospodarowanie się w Zambii, w miejscowości Kasama.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Podstawkę z Marysina. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…