Bez kategorii

V NIEDZIELA WIELKA – 15 V 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziękujemy ks. Emilowi za przybliżenie nam a szczególnie młodzieży wartości Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, które w dniach 18 – 21 sierpnia odbywać się będą w Garbowie. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć finansowo to dzieło.
  1. Rodzina Różańcowa i Legion Maryi zapraszają wszystkich Parafian na procesję różańcową za Polskę, która odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 18.00. Wyruszy spod kościoła i kończy się przy kościele.
  1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. Mija równo 20 lat od ogłoszenia św. Andrzeja Boboli Patronem Polski. Główne uroczystości odpustowe w parafii św. Andrzeja Boboli na Czechowie o godz. 18.00. Zapraszamy.
  1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
  2. Z tej okazji w przyszłą niedzielę, 22 maja w naszej parafii będą rozprowadzane „Kremówki Papieskie”.
  1. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
  1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę i do Gidli z okazji ogólnopolskiej pielgrzymki Żywego Różańca w dniach 3 – 4 czerwca /piątek – sobota /. Koszt pielgrzymki 170 złotych. Chętnych zapraszamy do zakrystii. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
  1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Jerzego Wasilewskiego z ulicy Tulipanowej. Niech miłosierny Bóg za dobro uczynione na ziemi wynagrodzi szczęściem wiecznym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…