Bez kategorii

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27 III 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże, które wzmocnił trudem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wraz z dużą grupą uczestników z naszej parafii i ks. Markiem.

 2. Od dziś, przez kolejne niedziele, nasi harcerze i harcerki będą rozprowadzali palmy przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczają na wakacyjne obozy harcerskie.

 3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18.00. Spowiedź od godz.16.30. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 16.30 i 17.30.
 4. Za dwa tygodnie, 8 kwietnia odbędzie się tradycyjna droga krzyżowa po naszym Osiedlu.
 5. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00.
 6. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 7. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30 śpiewamy Gorzkie Żale, a w tygodniu uczestniczymy od godz. 16 do 18 w adoracji Najświętszego Sakramentu, z wyjątkiem piątku. Serdecznie zapraszamy…

 8. Za tydzień rozpoczną się nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Paweł Bartoszewski. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Nauka wstępna już w najbliższą sobotę, 2 kwietnia, o godz. 18.00. A w poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, dla młodzieży i osób pracujących dłużej o godz. 19.15. Nauki dla uczniów klas: I – IV o godz.10.30, a dla klas V – VIII o godz. 12.30. Zapraszamy.

 9. Jałmużna wielkopostna w naszej parafii przeznaczona jest na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Bóg zapłać.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 11. Zapraszamy małżeństwa, które chcą wzmocnić swoją więź małżeńską na specjalne spotkania, które w Dąbrowicy poprowadzą Państwo Monika i Sławomir Piątek w dniach 1 – 3 kwietnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.