Bez kategorii

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 III 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
 3. Gorzkie żale dzisiaj o godz. 17.30.
 4. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 i 17.30. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci. Na Mszy wieczornej taca na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz.7.00 i 18.00.
 7. Nadal zbieramy produkty żywnościowe i chemię dla tych, którzy uciekając z objętej wojną Ukrainy i zatrzymali się na terenie naszej parafii. Prosimy aby takie rodziny zgłaszać do parafialnej bazy Caritas.

Objęliśmy bezpośrednią pomocą 5 rodzin które zamieszkały na terenie naszego osiedla a zarazem jesteśmy w ciągłym kontakcie z rodziną która przyjęła ponad 30 osób na stałe i posiada 30 miejsc jedno-noclegowych. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia i wsparcia finansowego. Na tę pomoc przeznaczona została też jedna z puszek za ławkami w naszym kościele.

 1. Ekstremalna Droga Krzyżowa po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią po raz ósmy wyjdzie z Lublina 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl. Można się zapisać na autokar powrotny z Wąwolnicy. Koszt przejazdu 20 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.
 4. Orędownictwo Świętego Józefa niech wspomaga naszą modlitwę za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Teodorę Duda z Dębówki, Jerzego Wójcika z ul. Gojawiczyńskiej i Danutę Harasim – Maj z ul. Uroczej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…