Bez kategorii

III NIEDZIELA ADWENTU – 12 XII 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Markowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dziś Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Marysina organizują przed naszym kościołem świąteczny kiermasz ze stroikami. Zapraszamy.
 3. Jutro wspominamy 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 4. Rekolekcje adwentowe, które będziemy przeżywać w dniach: 19 – 21 grudnia, dzięki refleksji nad słowem Bożym, sakramentowi pojednania niech przygotują nas do głębszego przeżywania świąt. Proszę, abyśmy swoje obowiązki ułożyli tak, żebyśmy mogli skorzystać z tego daru łaski. Otoczmy modlitwą księdza Łukasza Tkaczyka, naszego rekolekcjonistę.
 5. Spowiedź chorych w domach planujemy w najbliższą sobotę, 18 grudnia od godziny 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii.
 6. Na stoliku przy zakrystii możemy nabyć świece Caritas w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom z ubogich rodzin i prasę katolicką.
 7. W czwartek 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Początek codziennie o godz.. 17.45. W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.
 8. W piątek 17 grudnia przypadnie 85. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 9. Trwa jeszcze roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Gdyby ktoś zechciałby wziąć je na swoją ulicę, to bardzo prosimy. Wiele osób, które nie wychodzą z domów, dzięki nam będą miały więź ze swoją parafią poprzez przyniesiony im poświęcony opłatek. Serdecznie dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Osobom, które podjęły trud roznoszenia, składamy serdeczne podziękowanie. Opłatek możemy otrzymać także w zakrystii i kancelarii.
 10. Jak już wiemy, kolejny rok nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej z domu do domu. Osoby, które chcą zaprosić księdza na kolędę, proszone są o wypełnienie specjalnej deklaracji, która jest dołączona do ARKI i jest położona na stoliku za ławkami i dostarczenie do Świąt Bożego Narodzenia.
 11. W naszym kościele spowiadamy w ciągu tygodnia w godz. 17.30 – 18.00. W czasie Mszy świętej uczestniczymy w liturgii.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Agnieszkę Stachorzecką z ul. Rozmarynowej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu..