Bez kategorii

II NIEDZIELA ADWENTU – 5 XII 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, Rodzinę Różańcową prosimy o pozostanie w koście na swoim miesięcznym spotkaniu formacyjnym.
 2. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem.
 3. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z naszymi nałogami i słabościami.
 4. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku o godz.6.15, a w sobotę o godz. 6.30. Dla dzieci mamy przygotowują śniadania w torebkach, które rozdawane są obok kancelarii. Na ten cel przeznaczone są adwentowe ofiary składane do puszki za ławkami.
 5. Rozpoczynamy wydawanie kompletów dla rodzin z poszczególnych ulic na stół wigilijny, składających się z poświęconego opłatka i gazetki parafialnej „ARKA”. Dobrze byłoby, gdyby z każdej ulicy zgłosiła się przynajmniej jedna osoba, która by posłużyła swoim sąsiadom. Dobrowolne ofiary, składane przy tej okazji wspomogą budżet parafii, tak pomniejszony przez małą ilość wiernych na Mszach świętych i brak tradycyjnej kolędy. A wiemy, że opłaty za gaz i energię elektryczną w okresie grzewczym i po podwyżkach są wielkim obciążeniem. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
 6. Jak już wiemy, kolejny rok nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej z domu do domu. Osoby, którym zależy na obecności kapłana w naszym domu na kolędzie, trzeba ten zamiar zgłosić do Świąt Bożego Narodzenia. Możemy to zrobić na specjalnym formularzu dołączonym do naszej gazetki bądź telefonicznie, czy na stronie internetowej.
 7. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie odradzającego Kościoła katolickiego w krajach byłego Związku Radzieckiego. Bóg zapłać za wsparcie.
 8. W środę będzie uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 11 i 18.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00, w ramach Godziny Świętej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa jedną godzinę, do trzynastej.
 9. W najbliższą niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich z Marysina zorganizuje przed naszym kościołem kiermasz stroików. Dochód będzie przeznaczony na wyposażenie Domu Kultury w Marysinie, przy ul. Ziemskiej.
 10. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i świec na stół wigilijny.
 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.
 12. Zachęcamy do pozostania na adoracji Najświętszego Sakramentu z okazji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia.