Bez kategorii

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 21 XI 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z prośbą do wiernych oraz do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z zagranicy. Ta zbiórka odbędzie się dziś we wszystkich kościołach w Polsce. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na granicy naszego państwa. Taka modlitwa będzie też przez najbliższy tydzień bezpośrednio po Mszy wieczornej w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dzisiejszą uroczystością Chrystusa – Króla Wszechświata, kończymy kolejny rok liturgiczny. Za tydzień, 28 listopada rozpoczniemy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio przygotowani.
 4. Duchową pomocą będą Msze święte Roratnie, które będą odprawiane, jak tradycja każe, o świcie. Będzie to godzina 6.15 rano od poniedziałku do piątku. W soboty Msza poranna będzie o godz. 6.30 rano.
 5. Spotkanie dla chętnych rodziców do pomocy w przygotowaniu śniadań roratnich, odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w salce parafialnej.
 6. Pomocą w owocnym przeżyciu adwentu jest także „Zdrapka Adwentowa” kierowana do dzieci i młodzieży z naszej parafii, które rozprowadza młodzież w cenie 4 złotych.
 7. Kolejną pomocą będą rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się czwartą niedzielę Adwentu, 19 grudnia. Poprowadzi je dla nas ks. Łukasz Tkaczyk, który pracuje w Rzymie jako sekretarz Trybunału Roty Rzymskiej.
 8. Od najbliższej niedzieli będą rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny.
 9. W najbliższą niedzielę taca na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej na stoliku obok zakrystii.
 11. W pierwszą niedzielę adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Gorąco zachęcamy drogich parafian, aby zgłosili się do rozniesienia poświęconych opłatków i gazetki parafialnej „ARKA” do swoich sąsiadów z ulicy. Roznoszenie opłatków rozpoczniemy w sobotę, 4 grudnia. Ofiary składane przy tej okazji będą na utrzymanie naszej parafii, a szczególnie na ogrzewanie naszego kościoła i domu parafialnego.
 12. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu przez cały listopad o godz. 17.30. Karty wypominkowe można składać w kancelarii, a także w zakrystii i na tacę.
 13. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Barbarę Żukowską z ul. Zbożowej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu…