Bez kategorii

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA – 31 X 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie będzie więc Eucharystii o godz. 12.30 i 16.30.
  2. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.
  3. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  4. Przez cały listopad, o godz. 17.30, odmawiamy codziennie różaniec za zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach w naszej parafii.
  5. W środę, 3 listopada przypada dzień Imienin siostry Sylwii, dyrektorki naszego Parafialnego Przedszkola. Msza św. w intencji Solenizantki o godz. 18.00. Zapraszamy.
  6. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o godz.18.00, będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.
  7. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłani przyjdą do chorych parafian. Od godz.17.20 spowiadamy, a po Mszy św. o godz. 18.00, kolejne spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  8. Najbliższa niedziela, pierwsza w listopadzie, jest adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00, spotkanie formacyjne Rodziny Różańcowej w kościele. A po Mszy o godz. 11.00, spotkanie dziecięcego kółka różańcowego.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
  10. Serdecznie zapraszamy do udziału w XXXVIII ogólnopolskiej pielgrzymce kolejarzy na Jasną Górę, w dniach 6 – 7 listopada br. Z Lublina będzie kursował pociąg pielgrzymkowy, może nim pojechać każdy chętny. „Bilet pielgrzyma” w obie strony wynosi tylko 55 złotych. Wyjazd z Lublina w sobotę 6 listopada o godz. 10.15 a powrót do Lublina w niedzielę 7 listopada godz. 19.34. Wyjazd z dworca Częstochowa Główna o godz. 15.18. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy przed cudownym wizerunkiem Pani Jasnogórskiej. Noclegi organizujemy we własnym zakresie.