Bez kategorii

XXV Niedziela Zwykła – 19 IX 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś – Dzień Środków Społecznego przekazu. Polecamy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszki ofiarę na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy ks. Mirkowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  1. W środę, 22 września, o godz. 18.40, w kościele odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas trzecich w ramach przygotowań do przyjęcia pierwszej komunii świętej.
  1. 25 września, w sobotę o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach księży proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy św. za pomocą mediów elektronicznych.
  1. W najbliższą niedzielę, 26 września o godz. 15.00, odbędzie się po długiej przerwie spowodowanej pandemią, spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  1. Przypominamy, że w soboty, o godz. 16.00, ks. Grzegorz zaprasza ministrantów na swoje spotkania. Słowa szczególnej zachęty kierujemy do uczniów, którzy w tym roku przystąpili do pierwszej komunii świętej, aby zostali kandydatami do Liturgicznej Służby Ołtarza.
  1. Informujemy, że zapisy uczniów klas ósmych, do grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, potrwają do końca września.
  1. Zapraszamy uzdolnione dzieci do młodszej scholii, którą opiekować się będzie, pod nieobecność Siostry Iwony – Siostra Magda i Pani Joanna.
  1. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Szczególnie polecamy Niedzielę, Gość Niedzielny dla dorosłych a także Mały Gość Niedzielny i Tęcza dla starszych i młodszych dzieci.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.