Bez kategorii

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 IX 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 1. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czadzkiej poprzez transmisję.
 3. W poniedziałek, 13 września kolejny dzień fatimski. O godz. 17.30 odmówimy różaniec, a po Mszy nastąpi procesja z figurką o parafialnych ogrodach. Zapraszamy.
 4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

Po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się w procesji do Alei Warszawskiej, gdzie nastąpi poświęcenie krzyża, który upamiętnia min. beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 1. Zapraszamy chłopców, szczególnie z klas czwartych do zapisywania się na kandydatów do służby ministranckiej. Zapisy prowadzi ks. Grzegorz i Pani Katechetka. Myślimy też o zorganizowaniu scholki z uczniów szkoły podstawowej. Chętnych kierujemy do s. Magdaleny i Pani Joanny.
 2. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
 3. Proponujemy lekturę prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Dla uczniów mamy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.
 4. W najbliższą sobotę i niedzielę zapraszamy na 39 ogólnopolską pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę. Program w gablocie.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Krystynę Ogrodnik z Marysina. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu…