Bez kategorii

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 VIII 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ojcu Czarkowi Klocek, ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej za wygłoszone do nas Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć ich dzieła misyjne i otrzymać kalendarz na 2022 rok.
 2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa.
 3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. A także o żołnierzach niezłomnych.
 4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w najbliższą niedzielę o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00 spotkanie Żywego Różańca w kościele.
 6. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, od września wprowadzamy w niedziele Mszę św. o godz. 16.30, aby w tym okresie pandemii móc odciążyć tradycyjne godziny Eucharystii. Nadal też będą ustawiane ławki i krzesła na zewnątrz kościoła. Pamiętajmy o środkach zabezpieczających jak: maseczka w kościele i dezynfekcja rąk.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 8. Piątek, 3 września, to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00.To zaproszenie kierujemy także do uczniów klas ósmych, aby od pierwszych piątków miesiąca rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 9. W pierwszą sobotę po Mszy o godz. 18.00 nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 21.00. Zapraszamy.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Irena Jakubaszek z ul. Kmiecej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…