Bez kategorii

XVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 VIII 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy członków kółek różańcowych do pozostanie w kościele na krótką konferencję. /
 2. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 3. W najbliższy poniedziałek, Msza św. o godz. 18.00, będzie o Duchu Świętym.
 4. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 5. W środę,4 sierpnia rozpoczyna się 43. Lubelska piesza pielgrzymka na Jasną Górę… Prosimy o modlitwę w intencji pontników.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywali: pierwszy czwartek, piątek i sobotę sierpnia. W piątek spowiadamy od godz. 17.30. W sobotę adoracja potrwa do godz. 21.00. Zapraszamy.
 7. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz.8.00 i 18.00.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 9. W niedzielę odbędzie się kiermasz ciast poprowadzony przez Harcerki z drużyny Potok działającej przy naszej parafii. Środki zebrane zostaną przeznaczone na działalność drużyny.
 10. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Marcin Brzozowiec… Wieczny odpoczynek…