Bez kategorii

XVI Niedziela Zwykła – 18 VII 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  2. Dziś w ramach obchodów 41. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980 r. trwają uroczystości w Lokomotywowni, a w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 odbędzie się Msza św. w Lubelskiej Archikatedrze.
  3. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, odległością do kościoła. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.
  1. W najbliższy czwartek, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.
  1. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.
  2. W niedzielę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.
  1. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy św. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną spożytkowane na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.