Bez kategorii

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 16 V 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza Jezus Chrystus wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce w niebie.
 2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się za Kościół w Chinach
 3. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 4. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. W Wigilię tej uroczystości, w sobotę od godziny 21 do 22.30 odbędzie się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które zakończymy Mszą świętą. Serdecznie zapraszamy…
 5. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego będzie dniem pierwszej komunii świętej dla trzech grup dzieci z klas trzecich: o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Ze względu na ilość członków rodzin tych dzieci, uprzejmie prosimy, aby wyjątkowo za tydzień, przyjść na Msze o godz. 8.00, 16.30 i 18.00, a także w sobotę wieczorem. Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
 6. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców w sobotę od godziny 9.00 według ustaleń. Prosimy aby rodzice i członkowie rodzin korzystali ze spowiedzi także w ciągu tygodnia na nabożeństwach majowych.
 7. Warto też pamiętać, że niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, którą odmawiamy w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17.30.
 8. Już teraz informujemy, że pierwsza komunia za rok będzie w ostatnią sobotę i niedzielę maja 2022 roku.
 9. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.30. Zapraszamy także dzieci.
 10. Pamiętajmy, że wirtualna obecność i pobożność nie wystarcza. Zachęcamy, by przynajmniej w ciągu tygodnia nawiedzić nasz kościół. Także przed kościołem mamy dobre nagłośnienie, gdy mamy ograniczenia co do ilości wiernych na Mszach i nabożeństwach.
 11. Dziękujemy za wyrazy troski o naszą parafię. Bóg zapłać.
 12. Na stoliku przy zakrystii jest nowy numer Niedzieli, „Gościa Niedzielnego” dla dorosłych i Małego Gościa dla uczniów klas starszych i młodszych.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kuryś Zofię z ul. Sławinkowskiej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek …